Katalog

Biegowe

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Najnowsze Artykuły

Biegowe  W tej kategorii znajduje się 74 produktów

  • filer on a row:
Pokaż 25 - 36 z 74 produktów

Rowerki biegowe dla dzieci

Jazda na rowerze to nie tylko świetna zabawa, ale i wiele korzyści dla ogólnego rozwoju dziecka. Dlatego, już od najmłodszych lat, warto oswajać z nią malucha w trosce o jego kondycję i poczucie równowagi. W ostatnim czasie swoje drugie życie mają rowerki biegowe – lubiane nie tylko przez dzieci, ale i samych rodziców. 

Kiedy kupić rowerek biegowy

Producenci rowerków biegowych zalecają ich zakup już od 18 miesiąca życia. Jednak doświadczenie pokazuje, że najczęściej jazdę na rowerku biegowym rozpoczynają dzieci od 2 roku życia. Jest to oczywiście kwestia indywidualna i zależy zarówno od tempa rozwoju malucha, jak i jego chęci do nauki jazdy.

Rowerki biegowe dla 2-latka ze względu na brak pedałów i hamulców pozwalają na swobodne odpychanie się, podpieranie i hamowanie.

Dobry rowerek biegowy dla 2-latka jest lekki, ma wygodne, miękkie i odpowiednio wyprofilowane siodełko oraz antypośligowe rączki. Średnica kół w takim rowerku powinna wynosić od 10 do 12 cali.

Dlaczego rowerek biegowy to dobre rozwiązanie dla Twojego dziecka?

Dzięki rowerkowi biegowemu dziecko efektywniej uczy się zachowywać równowagę i łatwiej w przyszłości jest mu przesiąść się na rowerek dwukołowy. Oprócz tego, maluch na lekkim rowerku biegowym siedzi prosto, nie ma problemów z pokonywaniem drobnych przeszkód terenu i może korzystać z niego nawet w domowych warunkach.

 
Jak dobrać rowerek biegowy

Rowerek biegowy polecany jest dzieciom, które osiągnęły już wzrost 80 cm. Dobierając rowerek należy sprawdzić, czy dziecko, siedząc na siodełku, dosięga całymi stopami podłoża. Jeśli nie sięga, należy poczekać jeszcze z zakupem rowerka biegowego, gdyż w przeciwnym razie narazimy maluszka na niebezpieczeństwo z powodu braku stabilności podczas jazdy.

 Na uwagę rodziców zasługują przede wszystkim rowerki biegowe drewniane, wyróżniające się trwałą i elegancką konstrukcją, a także rowerki biegowe trójkołowe i rowerki dragonZachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą!