Katalog

Pierwsze zabawki

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Najnowsze Artykuły

Pierwsze zabawki  W tej kategorii znajduje się 19 produktów

  • filer on a row:
Pokaż 1 - 12 z 19 produktów

Pierwsze zabawki dla niemowląt

Pierwsze zabawki dla niemowląt w sklepie internetowym Mamisie.pl. W naszej ofercie mamy fantastyczne zabawki dla noworodka, które pomogą mu poznawać otaczający go nowy świat. Oferujemy mięciutkie w dotyku zwierzątka z szeleszczącym brzuszkiem, który będzie dostarczał dziecku nowych bodźców dźwiękowych, a także kolorowe przytulanki doskonale rozwijające umiejętność rozróżniania kolorów. Nasze zabawki to również doskonały prezent dla nowonarodzonego maleństwa.

 Pierwsze zabawki dla niemowlaka pomagają odkrywać świat

Maluszki w wieku kilku tygodni nie mają jeszcze dobrze wykształconych zmysłów, przez co odbierają otaczające je bodźce inaczej niż osoby dorosłe. Wybierając pierwsze zabawki dla niemowlaka warto pamiętać o tym, że nie będzie ono jeszcze w stanie rozróżnić kolorów czy kształtów. To, co widzi, jest dla niego raczej bezkształtną masą, która z tygodnia na tydzień zaczyna stawać się coraz bardziej wyraźna. Producenci zabawek dla niemowląt opracowali jednak specjalne produkty, który w tym czasie mogą wspomóc rozwój niemowlaka i tym samym ułatwić mu poznawanie świata. Będą to różnego rodzaju obrazki przedstawiające proste, geometryczne kształty. Najlepiej sprawdzają się w na tym etapie kolory: czarny, biały, czerwony, niebieski. Ważne, aby były one zestawione w sposób kontrastowy, dzięki czemu niemowlak będzie w stanie je zobaczyć.

Jaka zabawka dla noworodka

 Pierwsze zabawki dla noworodka to przede wszystkim takie, które działają na rozwijające się zmysły dziecka. Różnorodne kształty, kontrastujące kolory czy dźwięki wydobywające się z zabawek nie tylko absorbują maluszka, ale również będą stymulowały rozwój. W naszej ofercie mamy pierwsze zabawki dla niemowląt w postaci miękkich książeczek, trzymaków, grzechotek z lusterkiem i wiele innych. Polecamy pierwsze zabawki takich marek jak Black Plum czy Fisher Price. W roli pierwszych zabawek świetnie sprawdzą się również różnego rodzaju zabawki interaktywne, które dźwiękami będą absorbować uwagę maluszka ciekawego otaczającego go świata.

Kiedy pierwsze zabawki dla niemowlaka

Choć każdy z nas chciałby zasypać maluszka zabawkami już od pierwszych dni jego życia, to warto wiedzieć, że w tym czasie nie będzie on nimi zainteresowany z racji tego, że zwyczajnie nie będzie ich dostrzegał. Dziecko zaczyna podążać wzrokiem za przesuwającymi się przed jego oczami obrazami około drugiego miesiąca życia. Warto wówczas stymulować jego rozwój poprzez zabawę. Będzie więc to doskonały moment na zakup sensorycznych zabawek. 

 Co kupić noworodkowi

Dziecko w pierwszych tygodniach swojego życia nie wykazuje zainteresowania zabawkami, jednak już miesięczny maluszek będzie zwracał uwagę na różnego rodzaju odgłosy i kształty. Jeśli zastanawiasz się, jaki prezent dla noworodka będzie odpowiedni, to z pewnością będą to różnego rodzaju grzechotki czy miękkie przytulanki z delikatnego materiału.

Co kupić noworodkowi na pierwsze odwiedziny

Wybierając prezent dla noworodka pamiętajmy o tym, aby był on odpowiedni dla tak malutkiej istoty, a producent jasno wskazywał, że dana rzecz może być używana przez dzieci 0+.

Wybierając się na pierwsze odwiedziny do noworodka możemy podarować mu zabawkę, którą z pewnością zacznie się bawić dopiero około drugiego miesiąca życia. Polecamy na prezent przede wszystkim różnego rodzaju miękkie zabawki sensoryczne w kontrastowym kolorze, posiadające szeleszczące elementy, grzechotki czy lusterka. Takie zabawki na pewnym etapie życia dziecka sprawią mu mnóstwo frajdy i z pewnością będą doskonale stymulowały jego rozwój.

Zachęcamy do przejrzenia oferty pierwszych zabawek dla niemowląt w naszym sklepie Mamisie.pl.