Kategorie

Producenci

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Dostawcy

Brak dostawców

Najnowsze Artykuły

Sylwester z dziećmi - pomysły na sylwestra dla rodzin

396 Odsłon 2 Polub
1 Opinia
Ocena:
5.0
rodzina-swieta

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami i przypomina, że już najwyższy czas zaplanować, jak spędzisz tę wyjątkową sylwestrową noc. Zabawa taneczna do samego rana, frak i balowa suknia, a o północy kieliszek szampana przy blasku noworocznych fajerwerków… a może w tym roku chcesz spędzić Sylwester inaczej? Możesz zaplanować wspaniałą sylwestrową zabawę wspólnie z dziećmi i bawić się równie dobrze, a może nawet lepiej. Zobacz, jak możesz przywitać Nowy Rok wraz ze swoimi dziećmi.

Sylwester z dziećmi

Będąc rodzicem nie raz trzeba zrezygnować z własnych przyjemności, by zamiast sobie sprawić je swoim dzieciom. Sylwester z dziećmi nie musi być jednak rezygnacją z zabawy, wręcz przeciwnie, można zaplanować go w taki sposób, by i dzieci i rodzice mogli świetną zabawą przywitać Nowy Rok. Aby taki wspólny Sylwester był udany, trzeba jednak z wyprzedzeniem zaplanować kilka szczegółów:

 

 • wybrać odpowiednie miejsce, zwłaszcza dla dzieci,
 • przygotować ciekawe zabawy i atrakcje,
 • dopasować menu do wszystkich uczestników zabawy,
 • ograniczyć spożywanie alkoholu przez dorosłych lub całkowicie zrezygnować z procentowych napoi,
 • zapewnić dzieciom bezpieczną zabawę,
 • przygotować maluchom wygodny nocleg, żeby mogły położyć się, gdy będą już zmęczeni.

Zabawy sylwestrowe dla dzieci

Już dziś zaplanuj wspaniały Sylwester dla dzieci w najmniejszym szczególe. Pamiętaj, że one również nie mogą się doczekać, by przywitać Nowy Rok na swojej wyjątkowej sylwestrowej zabawie. Możesz zorganizować bal przebierańców, na który każde dziecko będzie mogło przebrać się za ulubioną postać. Warto również przygotować ciekawe konkursy, koniecznie z nagrodami oraz zabawy dedykowane właśnie dzieciom, jak na przykład:

 

 • wybór księżniczki i księcia balu – oczywiście nagrodą powinna być piękna papierowa korona
 • zabawa z krzesełkami – dzieci tańczą wokół krzesełek w rytm muzyki, a gdy ucichnie, muszą jak najszybciej zająć miejsce na jednym z nich, oczywiście krzesełek jest mniej niż dzieci, dlatego liczy się refleks i spostrzegawczość
 • wspólny taniec “makareny” dzieci i dorosłych
 • mini playback show lub konkurs piosenki
 • taniec w parach na gazetach – z każdą kolejną melodią gazetę należy złożyć na pół, tak by zostawało coraz mniej miejsca, oczywiście nie wolno wychodzi poza gazetę, liczy się więc nie tylko sam taniec, ale i precyzja w jego wykonaniu
 • taniec w parach z balonem umieszczonym między czołami dzieci – tutaj należy wykazać się pomysłowością i tańczyć w taki sposób, by balon nie przebił się i nie spadł na podłogę.

Przy każdej konkurencji należy wyłonić zwycięzców i nagrodzić ich drobnym upominkiem lub słodkościami, to dodatkowo zachęci dzieci do wspólnej zabawy.


Nawet jeśli planujesz spędzić Sylwester w domu, nie zapomnij o wyjątkowej dekoracji… balony, serpentyny i brokatowe ozdoby, wszystko powinno błyszczeć i zachęcać do zabawy.


Zadbaj również o przekąski dla dzieci. Pamiętaj, że nie wystarczą same słodycze i szampan bez alkoholu. Dzieci, nawet małe, potrafią bawić się w najlepsze aż do północy, dlatego trzeba zapewnić im przynajmniej jeden ciepły posiłek.

Nowy Rok u szczytu polskich gór

Możesz także zorganizować wyjazdowy Sylwester z dziećmi w górach. Jest wiele ofert hoteli i pensjonatów, które organizują sylwester dla rodzin z dziećmi w pięknym górskim klimacie. Oferują między innymi pyszną sylwestrową kolację połączoną z balem przygotowanym dla dorosłych i dla dzieci, a także wiele atrakcji dla najmłodszych z udziałem profesjonalnych animatorów, którzy zaopiekują się dziećmi, zapewniając im bezpieczną zabawę. Rodzice będą mogli znaleźć chwilę dla siebie i pobawić się w gronie dorosłych.


Zaletą takiego Sylwestra w górach jest możliwość spędzenia pierwszego dnia Nowego Roku na przykład na stoku jeżdżąc na nartach bądź desce, lepiąc bałwana lub zjeżdżając na sankach. Takie dodatkowe atrakcje na pewno ucieszą wszystkie dzieciaki.

Sylwester z niemowlakiem

Spędzając Sylwester z niemowlakiem warto zadbać przede wszystkim o jego komfort i poczucie bezpieczeństwa. Będąc rodzicem noworodka należy unikać hucznych zabaw, na których jest głośno i nie ma miejsca, gdzie dziecko mogłoby się wyciszyć i odpocząć. Niemowlęta słysząc głośne dźwięki, a nawet wybuchy sztucznych ogni mogą się przestraszyć i być bardzo niespokojne.


Sylwester z niemowlakiem nie oznacza jednak nudy przez całą sylwestrową noc. Możesz zaprosić niewielką grupkę przyjaciół i w kameralnym towarzystwie świętować Nowy Rok. Udany Sylwester nie potrzebuje hucznych imprez i wielkich bali, wystarczą przecież wyjątkowi ludzie, pełni pozytywnego nastroju i sylwestrowego humoru. Postaraj się więc zorganizować świetną zabawę, która nie będzie przeszkadzała niemowlakowi.


Sylwester z dziećmi może być tym najlepszym, jaki spędziłaś i który będziesz wspominał przez kolejne lata. Pamiętaj, że dzieci szybko rosną i taka okazja wspólnej zabawy może się już nie powtórzyć, dlatego warto skorzystać z okazji i w tym roku pobawić się wspólnie ze swoimi pociechami.

Opublikowane w: Czas wolny

Zostaw komentarz

Komentarze

 • Impreza z dziećmi
  Przez:M Dnia December 20th 2017
  Ocena:
  5.0

  Fajne pomysły na imprezę z dziećmi nie tylko Sylwestrową, ale też gdy nie ma możliwości skorzystania z pomocy dziadków lub niani ;)