Kategorie

Producenci

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Dostawcy

Brak dostawców

Najnowsze Artykuły

Organizujemy ferie dla dziecka w domu

335 Odsłon 1 Polub

Jeszcze tylko kilka dni i rozpoczną się długo oczekiwane przez wszystkie dzieci ferie zimowe. To czas wolny od nauki, za to pełen zimowych atrakcji i zabawy. Każde dziecko już nie może się doczekać aż pozna niespodzianki czekające na niego w tym roku. Jakie atrakcje na ferie zimowe zorganizować dziecku, by mile je zaskoczyć? Zobacz, jak zorganizować dziecku ferie.

Ferie w mieście, czyli jakie atrakcje czekają w okolicy

Jeśli w twojej okolicy jest muzeum, zoo, sala zabaw, kryta pływalnia lub Aquapark, możesz zaplanować ciekawą wycieczkę w jedno z tych miejsc. Takie atrakcje dla dzieci na ferie będą świetnym pomysłem i pozwolą na niecodzienne spędzenie czasu.

 

Dobrym rozwiązaniem będą również zimowe półkolonie organizowane w domach kultury, świetlicach lub szkołach. Takie zajęcia gwarantują dzieciom wiele atrakcji i ciekawe spędzenie czasu, a także zapewniają opiekę i ciepły posiłek. Jeśli więc nie możesz pozwolić sobie na urlop w czasie ferii, takie zimowe półkolonie mogą być dobrym rozwiązaniem, by twoje dziecko nie nudziło się w domu, gdy ty musisz być w pracy.

Jak zorganizować ferie w domu

Ferie w domu wcale nie oznaczają nudy. Możesz zaplanować je w taki sposób, by twoje dziecko nie narzekało na brak atrakcji.

 

Świetnym pomysłem będzie wspólne wyjście do kina na film wybrany przez twoje dziecko. Ciekawy seans, pyszny popcorn i oczywiście doborowe towarzystwo to zawsze gwarancja udanej zabawy. Po seansie możecie wybrać się razem na lody lub na pizzę, co również będzie miłą niespodzianką.

 

Zaproponuj dziecku zorganizowanie piżamowej imprezy. Zaproście kolegów do wspólnej zabawy. Opowiadanie strasznych historyjek do późnych godzin, tańce przy ulubionych piosenkach i pyszne słodkie przekąski ucieszą na pewno wszystkich uczestników tej piżamowej zabawy.

 

Nie każdego dnia będziesz mógł zorganizować dla swojego dziecka wyjście do kina lub zabawę z kolegami, ale możesz zapewnić mu atrakcje w inny sposób. Jeśli twoje dziecko lubi prace plastyczne może robić wyklejanki, lepić coś z masy solnej, plasteliny czy malować farbami portrety domowników. Możesz zaproponować również wspólne gotowanie obiadu lub przygotowanie deseru. Zamień swoje mieszkanie we włoską pizzerię lub najznakomitszą cukiernię i przyrządźcie razem jakieś znakomite danie.

Zimowy wyjazd

Co robić z dzieckiem w ferie, gdy nie chcecie siedzieć w domu, a w okolicy nie udało wam się zorganizować nic ciekawego? Możesz zaproponować swojemu dziecku rodzinny wyjazd, na przykład w góry. Nic bardziej nie uszczęśliwi dziecka, jak kilka dni spędzonych na zimowym szaleństwie i świetnej zabawie na górskich stokach.

 

Nie tylko osoby, które jeżdżą na nartach będą się świetnie bawić na takim wyjeździe. Wyjazd w góry to również wiele innych atrakcji, jak spacery, kolejki górskie czy Aquaparki z wodami termalnymi, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

 

Co robić z dzieckiem w ferie? Odpowiedź jest prosta – świetnie się bawić i korzystać z wielu możliwości i atrakcji, by zamiast nudy, czas wolny twojego dziecka wypełniła radość i zabawa.

Podsumowując

Nasze propozycje na spędzenie ferii zimowych:

 

 • wyjście do muzeum,
 • wyjście do zoo,
 • wyjście do sali zabaw,
 • wyjście do aquaparku,
 • zimowe półkolonie w domach kultury, świetlicach lub szkołach, 
 • wyjście do kina na bajkę lub film,
 • zorganizowanie imprezy dla dzieci w domu,
 • wspólne gotowanie obiadu lub deseru,
 • wspólne prace plastyczne: wyklejanki, figurki z masy solnej, plasteliny, malowanie farbami itp,
 • zimowy wyjazd np. w góry, połączony z jazdą na nartach,
 • zabawy w parku lub w ogrodzie,
 • wspólne spacery.
Opublikowane w: Czas wolny

Zostaw komentarz