Kategorie

Producenci

Promocje

Brak promowanych produktów w tym momencie.

Dostawcy

Brak dostawców

Najnowsze Artykuły

Jak wybrać hulajnogę dla dziecka?

318 Odsłon 2 Polub

Hulajnoga – brzmi znajomo, jednak nie każdy wie, ile możliwości wspaniałej zabawy daje ten niezwykły pojazd. To doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu dla małych brzdąców, starszaków, a nawet ich rodziców. Spraw swojemu dziecku frajdę i już dziś wybierz dla niego hulajnogę. Zobacz, jak wybrać odpowiednią hulajnogę dla dziecka.

Świetna zabawa i nauka

Hulajnoga jest świetnym sposobem zachęcenia dziecka do przebywania na świeżym powietrzu. Jazda na hulajnodze to niekończąca się zabawa dla dzieci w każdym wieku, ale nie tylko dlatego warto kupić ją dziecku. Podczas jazdy na hulajnodze dziecko:

 

  • ćwiczy mięśnie nóg, szyi, pośladków, rąk, pleców i brzucha
  • uczy się zachowania równowagi i panowania nad balansem ciała
  • przyzwyczaja się do prędkości
  • uczy szacowania odległości
  • rozwija koncentrację i refleks
  • wzmacnia układ ruchowy.

Coś dla młodszych dzieci

Nawet 2 letnie maluchy mogą już próbować swoich sił na hulajnogach. Dla nich najodpowiedniejsza będzie hulajnoga 3 kołowa dla dzieci, która dzięki trzem kołom zapewnia większą równowagę i stabilność w czasie jazdy. Maluchy będą czuły się bezpieczniej, dzięki czemu chętniej podejdą do nauki nowej umiejętności.

 

Hulajnogi trójkołowe mogą występować w dwóch wariantach: dwa koła z przodu i jedno z tyłu lub dwa koła z tyłu i jedno z przodu. Obie opcje sprawdzą się w przypadku zarówno małych, jak i większych dzieci.

 

Dla młodszych dzieci bardzo dobrym wyborem będzie również hulajnoga z siedzeniem. Dzięki niemu będzie ona spełniała również funkcję jeździka. Maluch będzie mógł, siedząc na specjalnym siodełku, odpychać się nóżkami, przez co również będzie rozwijał i wzmacniał układ ruchowy.

Hulajnoga na teraz i na później

Bardzo ciekawą opcją jest hulajnoga rowerek, zwana inaczej hulajnogą 2 w 1. Jest to połączenie rowerka biegowego i hulajnogi, ale nie tylko. Wiele modeli takiej hulajnogi sprawdza się także jako jeździki, mogą więc służyć maluchom już od 2 roku życia. Z takie hulajnogi dziecko może korzystać nawet przez kilka lat.

 

Hulajnoga 3 w 1 to kolejna bardzo ciekawa propozycja. Ten model łączy w sobie 3 możliwości użytkowania. Jeździk, dedykowany maluchom już od pierwszego roku życia, na którym najmniejsze dzieci opierają się na siodełku
i trzymają małej kierownicy. Z czasem jeździk można zamienić na hulajnogę, na której jeździć mogą już 2 letnie dzieci, wystarczy zdemontować siodełko. Ma rączkę w kształcie litery O, bez kantów i niebezpiecznych dla malucha końcówek. W kolejnych latach rączkę kierownicy można zamienić na tradycyjną i wówczas hulajnogą mogą cieszyć się dzieci aż do 5 roku życia. Można więc powiedzieć, że zakup takiej hulajnogi to inwestycja nawet na 5 lat.

Hulajnoga nie tylko dla maluchów

Zdecydowanie nie można powiedzieć, że na hulajnodze mogą jeździć tylko małe dzieci. To nie jest sposób na spędzanie aktywnie czasu tylko przez maluchy, wręcz przeciwnie. Hulajnoga to zabawa dla każdego, również dla młodzieży, a nawet dla dorosłych.

 

Starszym dzieciom na pewno ogromną frajdę sprawi jazda na hulajnodze grawitacyjnej. Pojazd ten to połączenie rolek, roweru i hulajnogi. Niezwykłym wyróżnikiem tego produktu jest napęd grawitacyjny, dzięki czemu dzieci mają możliwość spróbowania zupełnie innego sposobu jazdy. Pojazd wprowadzany jest w ruch poprzez naprzemienny balans ciałem, bez konieczności kontaktu z podłożem. To ciekawa propozycja dla starszych dzieci, które dobrze radzą sobie z jazdą na tradycyjnej hulajnodze.

 

Starsze dzieciaki, którym jazda na utwardzonych drogach już się znudziła, mogą spróbować przejażdżki na polnych drogach i leśnych ścieżkach, potrzebna jest im jedynie hulajnoga terenowa. Tego typu hulajnogi wyposażone są
w trekingowe koła, takie jak w rowerach górskich, które pozwalają na pokonywanie nierówności na drodze.

 

Wiele modeli hulajnóg to zatem wiele różnych sposobów na świetną zabawę, która nie ma końca. Wystarczy jedynie piękna pogoda, świetny humor i ten wyjątkowy pojazd… to gwarancja wspaniale spędzonego dnia.

Opublikowane w: Czas wolny

Zostaw komentarz