Polecane gry planszowe dla dzieci

gry planszowe dla dzieci

Ciekawą formą spędzania wolnego czasu może być wspólna zabawa dzieci i rodziców. Można wybrać lalki, samochodziki, puzzle lub ciekawe gry planszowe dla dzieci. Dzięki wspólnej grze można budować relacje z dzieckiem, zdobywać nową wiedzę i umiejętności i to podczas wspaniałej zabawy. 

Zobacz, po jakie gry planszowe dla dzieci warto sięgać.

Fauna junior

Dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę, dlatego warto podsuwać im gry planszowe, dzięki którym mogą przyswoić nowe informacje, na przykład ze świata zwierząt. Tutaj idealnie sprawdzi się gra Fauna junior, która przeznaczona jest dla całej rodziny  i zarówno dzieciom jak i dorosłym gwarantuje mnóstwo emocji.  

Podczas gdy, na kartach widoczne są nazwy oraz ilustracje zwierząt,
a zadaniem graczy jest prawidłowo odpowiedzieć na cztery pytania:

• gdzie żyje dane zwierzę?

• czy jest roślinożerne?

• ile waży dorosły osobnik?

• czy dane zwierzę znosi jaja?

Z początku gra może wydawać się trudna, jednak dzieci tak szybko chłoną wiedzę, że szybko stanie się ona nie tylko skarbnicą wiedzy, ale również doskonałym sposobem na nudę i spędzenie wolnego czasu.

Dlaczego koty mają wąsy?

Grą planszową, która dostarczy naszym dzieciom spore dawki informacji jest również gra Dlaczego koty mają wąsy? Quiz zawiera bardzo dużo pytań wydrukowanych na ok 80 kartach. Spośród trzech podanych odpowiedzi tylko jedna jest prawdziwa, natomiast dwie pozostałe są śmieszne. Jeśli gracz prawidłowo odpowie na wylosowane pytanie może przesunąć swój pionek na planszy. Podczas gry dzieci zdobywają wiele cennych informacji, uzyskają również odpowiedź na tytułowe pytanie „dlaczego koty mają wąsy?”

Dzieci z Carcassonne

Co roku, 14 lipca, Francuzi obchodzą swoje narodowe święto.
W Carcassonne mieszkańcy upamiętniają ten dzień wypuszczając owce, kury oraz krowy z zagród. Cały dzień dzieci z miasteczka świetnie się bawią, łapiąc zwierzęta i prowadząc je z powrotem do zagród przed zapadnięciem zmierzchu.

Gra Dzieci z Carcassonne przedstawia właśnie te zabawne obrzędy. Ta doskonała gra daje małym dzieciom okazję do doskonałej zabawy wraz
z rodzicami. Podczas rozgrywki nie liczy się punktów, a zwycięzcą zostaje ten, kto jako pierwszy wykorzysta wszystkie posiadane pionki. To świetna propozycja gry dla 5 latków, którzy na pewno dadzą się wciągnąć do wspólnej zabawy.

Monopoly Junior

Kto z nas nie zna słynnej gry w Monopol, która daje mnóstwo frajdy
i z każdym kolejnym ruchem może nas zaskoczyć. Wersja Monopoly Junior została przygotowana specjalnie dla młodszych graczy, więc sprawdzi się dla maluchów, które ukończyły już 5 lat. Gry planszowe dla 5 latka powinny być właśnie zaskakujące, ponieważ takie najbardziej wciągną dziecko do zabawy. 

Monopoly Junior stała się bardzo popularną grą ekonomiczną zaprojektowaną w wersji dla najmłodszych. Uproszczone zasady oraz atrakcyjna oprawa graficzna zachęcają dzieciaki do zabawy w kupowanie i sprzedawanie nieruchomości oraz zarabianie pieniądze. Jeśli twoje dziecko również chce stać się prawdziwym rekinem biznesu, podaruj mu Monopoly Junior już dziś!

Warto sięgać po polecane gry planszowe dla dzieci i wspólnie bawić się, budując wzajemne relacje, ciesząc się swoim towarzystwem, a jednocześnie rozwijając zdolności naszych pociech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *