Zabawki idealne na podróż z dzieckiem

zabawki na podróż

Każdy rodzic doskonale wie, jak uciążliwa i stresująca bywa podróż z małym dzieckiem. Maluchy nie są w stanie siedzieć spokojnie przez dłuższy czas i potrafią bardzo stanowczo komunikować swoje niezadowolenie z tego powodu. Aby ograniczyć negatywne emocje dziecka związane z brakiem możliwości ruchu, warto wyposażyć się w zestaw zabawek i gadżetów, które zaabsorbują uwagę malucha i pozwolą rodzicom bezstresowo dotrzeć do celu. Zobacz, jakie zabawki sprawdzą się podczas podróży z dzieckiem.

Zabawki do samochodu

Podróż samochodem ma tę wadę, że dziecko ma dość ograniczone możliwości jeśli chodzi o zabawę. Tym trudniej jest utrzymać je w skupieniu, nawet, jeśli damy mu jego ulubioną zabawkę. Jakie zabawki do auta będą odpowiednie? Warto więc wyposażyć się w kilka różnych akcesoriów, które w odmienny sposób będą budziły jego ciekawość.

Najbardziej popularnym na to sposobem będzie zamontowanie na oparciu siedzenia, na wprost malucha, organizera z tabletem. W ten sposób dziecko będzie mogło oglądać bajki, a gdy się znudzi, możemy włączyć mu aplikację do rysowania. To bezpieczna i wygodna atrakcja, która zapewni dziecku rozrywkę, a rodzicom – spokojną podróż. Warto również pamiętać, że taki organizer będzie idealnym schowkiem na różnego rodzaju gadżety dla dzieci do samochodu, dzięki czemu łatwo zapanujemy nad porządkiem w pojeździe.

Kolejną atrakcją mogą być różnego rodzaju książeczki. W zależności od wieku mogą to być specjalne interaktywne książki dla najmłodszych, które wydają dźwięki, szeleszczą, grają melodie, stymulując w ten sposób rozwój dziecka. Dla starszaków sprawdzą się atlasy i encyklopedie z obrazkami.

Szukając odpowiedniej zabawki do auta warto rozważyć zakup drewnianego liczydła. Jego zaletą jest fakt, że dziecko będzie mogło wygodnie przesuwać kolorowe koraliki, a żadna z części zabawki się nie zgubi, ponieważ wszystko znajduje się w jednej, drewnianej konstrukcji. Dla starszego dziecka będzie to również przyjemna forma nauki liczenia.

Uniwersalną zabawką będą również wszelkiego rodzaju maskotki, pacynki czy grzechotki o różnych kształtach i kolorach.

Zabawki do pociągu

Podróż pociągiem bywa dla malucha niezwykle nużąca, zwłaszcza na dłuższych dystansach. Jeśli w pociągu nie ma tłoku, można z dzieckiem od czasu do czasu pospacerować po korytarzach, co na pewno będzie dla niego sporą atrakcją, bez względu na wiek. Poza tym podróż tym środkiem transportu pozwala nam w pełni skupić się na maluchu, aktywnie uczestnicząc w zabawie.

Przydadzą się więc różnego rodzaju książeczki, za pomocą których będziemy maluszka uczyć nowych słów. Możemy zabrać ze sobą puzzle, które wspólnie z dzieckiem będziemy układać. W podróży pociągiem sprawdzi się również zestaw klocków o dużych elementach, które maluch będzie mógł układać wykorzystując siedzenie czy stolik pod oknem jako podłoże.
Nie zapomnijmy również o wygodnej, miękkiej poduszce dla naszego dziecka, dzięki której będzie ono mogło spokojnie zasnąć, gdy dopadnie je znużenie.

Zabawki do samolotu

W dobie popularności tanich lotów podróż samolotem bywa dość często wybieranym środkiem transportu. Dla dziecka może ona być bardzo stresująca, zwłaszcza w momencie startu i lądowania, gdy samolot wydaje głośne dźwięki. Warto na ten moment założyć dziecku nauszne słuchawki ze znajomą, kojącą melodią lub ulubioną piosenką, co odwróci jego uwagę od niepokojących hałasów.

W trakcie lotu możemy malucha zabawiać czytając mu książeczki lub puszczając bajkę na tablecie. Z pewnością ogromną atrakcją będzie spoglądanie przez okno na ziemię, która z dużej wysokości wydaje sią tak malutka. Możemy tłumaczyć maluszkowi, że ten biały puch to chmurki, które zazwyczaj widzimy na niebie, a ta wielka niebieska plama to jeziorko, w którym kąpiemy się latem.

W podręcznej torbie podróżnej warto również mieć różnego rodzaju maskotkipacynkigrzechotki i inne mniejsze ulubione zabawki, które nie tylko zainteresują malucha, ale również dadzą mu poczucie spokoju, gdyż będą kojarzyły się z domem.

Zabawki na podróż – o tym pamiętaj!

Wybierając zabawki na podróż dla dziecka, warto unikać takich, które:

  • wydają głośne, uciążliwe dźwięki (zwłaszcza podczas podróży publicznym środkiem transportu)
  • mogą brudzić (kredki, farbki, mazaki)
  • mogą się łatwo zgubić (drobne koraliki, klocki czy malutkie puzzle)
  • są ciężkie i duże
  • zawierają płyny, które mogą wydostać się na zewnątrz (np. zestaw do robienia baniek mydlanych)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *