95 pomysłów na prezent dla 4 latka 

Wybór zabawki dla 4 latka na urodziny, Dzień Dziecka czy pod choinkę może być nie lada wyzwaniem. Pomysł na prezent dla dziecka w tym wieku powinien bazować przede wszystkim na potrzebach malucha wynikających z etapu jego rozwoju, pełniąc jednocześnie funkcję rozrywkową, jak i edukacyjną. Jaka zabawka dla 4 latka będzie więc odpowiednia? Czym się kierować przy jej wyborze? Oto najpopularniejsze zabawki dla 4 latka, które sprawdzą się jako prezent na każdą okazję.

Zabawki edukacyjne

Doskonała zabawa i nauka zarazem to główne korzyści, jakie dają gry i zabawki edukacyjne dla 4 latka. Ich producenci zadbali o to, aby dziecko bawiąc się rozwijało umiejętności językowe, komunikacyjne czy manualne. Dziecko w wieku 4 lat jest niezwykle kreatywne i ciekawe otaczającego go świata. Lubi eksperymentować, potrafi logicznie myśleć i kojarzyć przyczyny ze skutkami. Z łatwością przyjdzie mu przyswajanie nauki literek oraz cyfr. Wybierając tzw. “mądre zabawki dla 4 latka” zapewnimy mu nie tylko świetną rozrywkę, ale również dostarczymy bodźców do rozwoju. Polecamy:

 • quizy dla najmłodszych 

Karotka Quiz Dla Przedszkolaka – zestaw zawiera różnego rodzaju zadania dydaktyczne na różnym poziomie. Długopis “Magiczna Marchewka” powie, czy dziecko udzieliło poprawnej odpowiedzi.

 • zabawki edukacyjne interaktywne 

Miś Horacy z Tabletem – zestaw zawiera tablet do sterowania misiem “Horacym”, który pomoże w nauce każdemu dziecku. Tablet umożliwia naukę literek, cyferek oraz słów. Zabawka mówi po polsku.

Przenośne biurko, które bawiąc uczy. Biurko zawiera zestaw gier z tablicami, układankami, planszami oraz kartami. Dzięki niemu dziecko nauczy się: czytać, pisać, liczyć i rysować.

 •  Tablica do kredy i mazaków 

Tablica dwustronna do kredy i mazaków. Po jednej stronie można pisać kredą, a po drugiej mazakami. Dziecko może bez ograniczeń tworzyć nowe rysunki i rozwijać kreatywność. W zestawie poza tablicą znajduje się: gąbka, kreda oraz mazak.

Gry

Dzieci w wieku przedszkolnym otwierają się na kontakty społeczne z rówieśnikami oraz innymi osobami w swoim otoczeniu. To właśnie w tym wieku zawiązują się pierwsze przyjaźnie z innymi dziećmi, a maluchy potrafią się wspólnie bawić. Gry dla 4 latka będą więc świetnym sposobem na rozwijanie umiejętności społecznych i emocjonalnych dziecka. Jeśli szukasz odpowiedniej gry dla 4 letniej dziewczynki bądź chłopca, przejrzyj nasze propozycje.

Gry edukacyjne

To doskonały wybór na prezent dla dzieci, które przejawiają zainteresowania szeroko pojętą nauką. Gry edukacyjne dla 4 latka zostały zaprojektowane w taki sposób, aby rozwijać umiejętności dziecka, ułatwiać przyswajanie nauki czytania, pisania, a także otwierać przed maluchem nowe, nieznane dotąd obszary. Dzieci chętnie uczą się nowych rzeczy, jeśli wiedza podana jest im w formie przyjemnej zabawy. Jakie zabawki edukacyjne dla 4 latka wybrać? Oto nasze propozycje:

 • zagadki – poznajemy świat

Zagadki smoki obiboka– gra polega na rozwiązywaniu rymowanych zagadek. Pod zagadkami kryją się przedmioty, z którymi dzieci mają styczność, jeśli dziecko odpowie prawidłowo, otrzymuje żeton, który pasuje do jego obrazka.

 • Mali odkrywcy – gry do tworzenia słów, poznawania liter i cyfr 

Pierwsza propozycja “Cyfry i Działania”, wprowadza dziecko w magiczny świat liczb, zbiorów i figur geometrycznych. Druga propozycja “Tworzymy Słowa”,  wprowadza dziecko w świat liter i słów oraz stanowi wstęp do nauki czytania i pisania. Obie gry wpływają na rozwój koncentracji, logicznego myślenia oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej dziecka. 

 • interaktywne gry edukacyjne – udzielenie właściwej odpowiedzi

Interaktywna gra edukacyjna Travel Quiz Cars – gra zawiera 18 ciekawych quizów (z motywem popularnej bajki Disney’a Cars), które pomagają dziecku między innymi w poznaniu kształtów, kolorów, wielkości, liczb i ilości. Za pomocą interaktywnego długopisu “Zygzak” dziecko może samo sprawdzić, czy udzieliło poprawnej odpowiedzi. 

Interaktywny quiz Mózg Elektronowy Zwierzęta – pomaga poznać świat zwierząt, a także w przyjazny sposób uczy dziecko kształtów, liczb, liter i słów. Za pomocą długopisu, dziecko dowie się, czy udzieliło poprawnej odpowiedzi. Zestaw zawiera 12 kart tematycznych

Gry elektroniczne

Maluchy niezwykle szybko uczą się nowych technologii. Smartfon czy tablet to gadżet, który z łatwością potrafią posługiwać się nawet 4-latki. Dlatego gry elektroniczne dla 4 letnich dzieci z pewnością dostarczą dziecku sporych wrażeń podczas zabawy. Interaktywny charakter tego typu gier będzie również absorbował uwagę dziecka, co sprawdzi się zarówno podczas codziennej zabawy w domu, jak i w czasie podróży. Gry elektroniczne dla 4 latka to świetny pomysł na prezent, który rozwija i bawi jednocześnie. Polecamy:

 • z długopisami do zgadywania

Gra elektroniczna Zwierzaki – gra zawiera 12 plansz o różnej tematyce. Celem dziecka jest skojarzenie dwóch rysunków i oznaczenie ich dwoma długopisami, na których, w przypadku udzielenia poprawnej odpowiedzi zapali się lampka.

Quiz Interaktywny Puzzle Kraina Lodu – gra elektroniczne puzzle z motywem bajki “Kraina Lodu”.

Gry karciane

Gry w karty dla dzieci to rozrywka, która przyniesie wiele frajdy nie tylko maluchowi, ale także dorosłym. Kto z nas z przyjemnością nie zagrałby w znane i lubiane przez wszystkich gry karciane? Taka zabawa to świetny pomysł na wypełnienie czasu zarówno dzieci, jak i osób starszych w podróży czy na wczasach. Gry karciane dla dzieci sprawdzą się jako sposób na spędzenie rodzinnego popołudnia w formie pełnej wrażeń zabawy, która dodatkowo stymuluje rozwój dziecka. Jeśli nie wiesz, jakie wybrać gry karciane dla 4 latka, sprawdź nasze propozycje:

 • Top Trumps – zasady gry przypominają grę w “wojnę”. Po rozdaniu wszystkich kart pomiędzy graczy, osoba, która zaczyna grę, wybiera dowolną kategorię z pięciu dostępnych i odczytuje przypisaną jej wartość. Następnie każdy z graczy sprawdza wartość tej samej cechy. Osoba z najwyższą wartością zabiera karty pozostałych graczy z danej rundy oraz zaczyna kolejną rozgrywkę, czyli odwraca kartę i wybiera daną kategorię. Wygrywa osoba, która zbierze wszystkie karty. 

Gra Top Trumps doczekała się wielu wariacji np.:

 • star wars
 • piłka nożna
 • psi patrol
 • trolls
 • prl
 • my little pony
 • toruń

Top Trumps – Star Wars

Gry logiczne

Czy twoje dziecko lubi zaskakiwać cię nietypowymi pytaniami? A może uwielbia rozwiązywać łamigłówki? Jeśli tak, zabawy logiczne z pewnością sprawią mu dużą radość. W naszej ofercie mamy fantastyczne  gry logiczne dla dzieci, które ćwiczą umysł malucha dostarczając mu jednocześnie świetnej rozrywki. Gry logiczne dla 4 latka, zagadki i rebusy ćwiczące umysł dziecka to doskonała forma zabawy i nauki w jednym. Wybierz sprawdzone gry logiczne dla małych dzieci: 

 • Domino Obrazkowe 

Dora poznaje świat – (postacie z bajki Dora) wersja popularnego na całym świecie domina. Gra polega na dokładaniu przez każdego z graczy kolejnych elementów, dopasowując ze sobą ich obrazki. Osoba, która pierwsza pozbędzie się wszystkich elementów – wygrywa. 

 • przenośna gra Top Trumps Match Shopkins 

Celem gry jest ułożenie 5 jednakowych kostek w rzędzie: pionowym, poziomym lub na skos. Wygrywa osoba, która pierwsza ułoży kostki. Gra przeznaczona jest dla 2 osób.

 • Rummikub Junior  

Jest to wyjątkowa gra edukacyjna, która uczy dziecko logicznego myślenia, rozpoznawania cyfr, kolorów i kształtów. Doskonale sprawdza się jako wprowadzenie do bardziej złożonych gier. Gra oparta jest na zasadach z oryginalnej gry Rummikub z małymi modyfikacjami. Istnieją trzy warianty gry. Wariant pierwszy: Rozpoznawanie liczb, kolorów i kształtów, poprzez układanie kostek do gry. Wariant drugi: używanie jokera, aby zastąpić inną kostkę będącą w grze. Wariant trzeci: budowanie serii co najmniej trzech kostek.

 • Układanka magiczny zamek 

Gra logiczna o tematyce historyczno-bajkowej. Celem dziecka jest zbudowanie stabilnego zamku o odpowiednim kształcie. Istnieją różne poziomy trudności. Gra uczy: cierpliwości, precyzji, samodzielności logicznego myślenia oraz widzenia przestrzennego. Gra przeznaczona dla 1 gracza.

Gry planszowe

Gry planszowe dla dzieci to doskonały sposób na zabawę z całą rodziną, bez względu na wiek. Planszówki będą świetną alternatywą na deszczowe i mroźne dni, kiedy zabawa na świeżym powietrzu jest niewskazana. Fajne gry planszowe dla 4 latka absorbują uwagę dziecka, pomagają mu w koncentracji, a także uczą logicznego myślenia. Co ważne, jest to zabawa, która wymaga uczestnictwa przynajmniej dwóch graczy, zatem z powodzeniem może stanowić rozrywkę dla rodzeństwa czy też być jedną z atrakcji dla małych gości na przyjęciu urodzinowym dziecka. Gry dla 4 latka planszowe z jednej strony uczą współzawodnictwa, a z drugiej – pozwalają na intelektualną rywalizację między maluchami, stymulując w ten sposób pracę umysłu. Jeśli nie wiesz, jakie gry planszowe dla 4 latka wybrać, poznaj nasze propozycje:

 • Grzybobranie

Gra dla całej rodziny! Każdy z graczy otrzymuje kolorowy koszyk, do którego zbiera napotkane na swojej drodze grzybki. Po drodze czekają was rozmaite zagadki, a także trujące muchomory. Wygrywa ten gracz, który dotrze do mety z koszyczkiem pełnym grzybów jako pierwszy. 

 • Labirynt Frozen Junior

Gra z motywem z bajki “Kraina Lodu”. Celem gry jest znalezienie w labiryncie z lodu i śniegu drogi do Anny i Elsy albo bałwanka Olafa. Sprytne przesuwanie kart pozwoli odkryć nowe drogi i dotrzeć do wszystkich bohaterów bajki. 

 • Monopoly Junior Świnka Peppa

Zasady gry oparte są na popularnej grze “Monopol”. Po planszy poruszamy się samochodzikiem, ilość pól wskazuje oczywiście rzut kostką. Na planszy, zamiast miast, znajdują się przyjaciele Świnki Peppy. Celem gry jest odwiedzanie przyjaciół Świnki Peppy, zostawianie kaloszy na polach oraz zbieranie pieniążków, gdy ktoś stanie na polu z Twoim kaloszem. Koniec gry następuje, jeśli jednemu z graczy skończą się pieniądze. 

 • Sekretne Życie Zwierzaków

Wspaniała gra, oparta na prostych zasadach, która spodoba się każdemu dziecku. Gra składa się z wielopoziomowej planszy 3D, każdy z graczy przesuwa swój pionek o ilość pól wskazaną przez kostkę. Wygrywa osoba, która jako pierwsza dotrze na ostatnie pole planszy. 

 • Auta 3 

Gra z motywem z bajki “Auta”. Celem graczy jest jak najszybsze przebycie toru. Kto dziś zostanie mistrzem kierownicy? Gra przeznaczona dla 2-4 graczy. 

 • Sznurowanki 

Sznurowanka Ubieranka – celem jest ubranie postaci za pomocą wybranych elementów danego stroju. Gra rozwija analizę i syntezę wzrokową, zdolności manualne oraz myślenie koncepcyjne – niezbędne do nauki pisania i czytania. 

Sznurowanka Lokomotywa – celem zabawy jest połączenie sznurówkami elementów lokomotywy, ładunków oraz pasażerów. 

 • Kółka i Spółka

Celem gry jest ułożenie obrazków z figur geometrycznych: kwadratów, prostokątów i trójkątów. Powstać z nich mogą lokomotywy, domy czy rakiety kosmiczne. Ten, kto ułoży swój obrazek najszybciej, zdobędzie największą ilość punktów. 

 • Gra Małe Modelki

Świetna gra planszowa dla każdej dziewczynki. Przechodząc po planszy, odwiedzamy poszczególne miejsca, zbieramy żetony i  zdobywamy różne sprawności modelek. Osiągnięcie trzech sprawności pozwala dostać się na wybieg i wziąć udział w finałowej gali.

Gry towarzyskie

Dzieci uwielbiają bawić się w gronie swoich rówieśników, a gry towarzyskie doskonale się w tym sprawdzą. Tego rodzaju zabawa jest nie tylko ciekawym urozmaiceniem dla maluchów, ale również pomaga w socjalizacji dzieci, nawiązywaniu kontaktów czy otwartości. Sprawdź gry towarzyskie dla 4 latka dostępne w naszej ofercie:

 • Gra Gorący Ziemniak 

Emocjonująca gra pod presją czasu. Celem gry jest jak najszybsze udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie i rzucenie “Gorącego Ziemniaka” przeciwnikowi. Uważajcie aby się nie sparzyć!

 • Gra edukacyjna Poczta 

Poczta to wspaniała gra edukacyjna, związana z pracą na tytułowej poczcie. Dzięki grze dzieci nauczą się wypełniać druki pocztowe, druki na przekazy bankowe, dowiedzą się, po której stronie naklejać znaczek oraz jak poprawnie adresować listy. To idealna gra dla Twojego dziecka, dzięki której dowie się na czym polegają usługi świadczone przez pocztę.

 • Gra Memory Dzieci Kontra Rodzice

Gra, która ćwiczy pamięć oraz zdolność skupienia uwagi. Zabawa polega na odnajdywaniu par takich samych kart. Wygrywa ta osoba, która zbierze najwięcej par.

 • Kubuś Puchatek

Gra przygodowa z bohaterami popularnej bajki “Kubuś Puchatek” Celem gry jest odnalezienie ogona Kłapouchego. Kto pierwszy ułoży ogon i przypnie go Kłapouchemu – wygrywa. Gra ćwiczyć pamięć i spostrzegawczość. 

Gry układanki

Układanki to zabawa, która absorbuje każde dziecko. Tego rodzaju zabawa dla 4 latka pozwala rozwijać wyobraźnię przestrzenną, uczy logicznego myślenia, a także cierpliwości. Układanki dla 4 latka sprawdzą się jako zabawa zarówno w domu, jak i na dworze czy w podróży. Możemy wybrać dla dziecka układanki edukacyjne, pozwalające maluchowi poznawać otaczający go świat, czy układanki – skojarzenia, które spodobają się każdemu 4-latkowi.  Polecamy:

 • Śmiałe Owoce – Układanka Edukacyjna 

Gra, dzięki której dziecko pozna owoce, ich wygląd oraz ich nazwy. Rozwija funkcje niezbędne do nauki czytania i pisania. 

 • Modny Świat

Gra i układanka magnetyczna w jednym. Celem gry jest wykonywanie poleceń znajdujących się na planszy i jak najszybsze dotarcie do mety. Gra zawiera magnetyczne laleczki i ubranka, dzięki czemu lalki można dowolnie ubierać. Idealny prezent dla każdej dziewczynki

 • Skojarzenia 

Gra w skojarzenia, która pomoże Twojemu dziecku rozpoznawać zawody. Zabawa polega na połączeniu ze sobą dwóch pasujących elementów. 

Gry zręcznościowe

Ćwiczenie koordynacji ruchowej jest niezwykle ważne już na wczesnych etapach rozwoju dziecka. Doskonałą pomocą w rozwijaniu tych umiejętności są gry zręcznościowe dla 4 latka, które poprzez zabawę będą także pozytywnie wpływały na zdolność koncentracji czy uczyły sprytu, szybkości oraz reakcji. Wybierając gry zręcznościowe dla małych dzieci nie tylko dostarczamy im świetnej, absorbującej zabawy, ale również wspieramy ich naturalny rozwój. Tego rodzaju rozrywka sprawdzi się  także wtedy, gdy chcemy zaangażować w zabawę więcej dzieci. Sprawdź zabawki zręcznościowe dla 4 latka dostępne w naszym sklepie:

 • Lisek Chytrusek

Gra zręcznościowa, która ćwiczy koordynację ruchową i koncentrację. Celem gry jest rzucanie jajkami w lisa i przegonienie go od kurnika. Świetna zabawa gwarantowana!

 • Zębaty wilk

Fantastyczna gra, wymagająca precyzji i skupienia. Celem zabawy jest wyciągnięcie metalowymi szczypcami jedzenia z paszczy wilka. Należy uważać, aby nie dotknąć szczypcami metalowych elementów, co powoduje zamknięcie się paszczy wilka. Wygrywa ta osoba, która wyciągnęła najwięcej przedmiotów. 

 • Wściekły Maxiu

Gra podobna do gry “Zębaty Wilk”, jednak tym razem, celem zabawy jest wyciągnięcie jak najwięcej zabawek z miski psa Maxia. Gra wymaga szybkości i precyzji, gdyż piesek Maxiu może się obudzić w każdej chwili. Wygrywa osoba, która zbierze, jak najwięcej elementów. 

 • Wielki Skok

Kolejna fantastyczna gra wymagająca od uczestników sprytu i zręczności. Celem zabawy jest uniemożliwienie więźniowi ucieczki, poprzez usuwanie cegieł z podświetlonego rzędu. Uwaga: nieostrożne wyciąganie cegieł grozi zawaleniem muru i ucieczką więźnia. 

Zabawki interaktywne

4-latki uwielbiają zabawki, które absorbują ich uwagę i działają na kilka zmysłów równocześnie. Dostępne w naszym sklepie zabawki interaktywne dla 4 latka to doskonała forma angażującej zabawy, która rozwija wzrok, słuch, dotyk ucząc nowych dźwięków, kolorów i kształtów. Zabawki, które pozwalają maluchom wejść w interakcję, dają dziecku wiele radości oraz zaspokajają potrzebę poznawania otoczenia. Sprawdź, jakie zabawki interaktywne dla małych dzieci oferujemy w naszym sklepie:

 • Kolekcja The Amazing Zhus (od firmy Cobi) – to zabawki, które pozwalają dzieciom wcielić się w rolę iluzjonisty i wykonywać magiczne sztuczki.

Interaktywna myszka, która czyta i reaguje na czarodziejskie karty oraz podróżuje za magiczną różdżką.

Magiczna skrzynia na miecze, każdy miecz przeszywa skrzynię, a zwierzątko (sprzedawane oddzielnie) nie ma możliwości ucieczki. Otwórz skrzynkę i zobacz, czy zwierzątko jest całe.

 • Zoomer Jeżyk (od firmy Cobi) – to interaktywne jeżyki, które uwielbiają robić fikołki, zawsze są w ruchu oraz potrafią wykonywać sekretne sztuczki. W zestawie oprócz jeża, znajduje się grzebień. Jeże dostępne w 4 wzorach: Whirl, Dizzy, Tumbles i Flip.
 • Maskotki Little Live Pets (od firmy Cobi) – interaktywne zwierzątka, które lubią mówić oraz być głaskane. Niesamowite maskotki, które pozwolą dziecku wcielić się w rolę opiekuna. 

Tuluś to uroczy interaktywny szczeniaczek, który reaguje jak prawdziwy zwierzak. Wydaje dźwięki, otwiera oczka, porusza łapkiem, a jak śpi to porusza brzuszkiem. 

Klocki

Kto z nas w dzieciństwie nie uwielbiał bawić się klockami? To nadal doskonała forma zabawy dla dzieci w każdym wieku. Wybierając klocki dla 4 latka masz pewność, że dziecko nie znudzi się zabawą. Tego rodzaju zabawki pozwalają na długi czas skupić uwagę dziecka na budowaniu, układaniu czy konstruowaniu rozmaitych brył przestrzennych. Klocki dla 4-letniego dziecka mają bowiem za zadanie rozwijać jego kreatywność oraz wyobraźnię, jednocześnie ucząc koncentracji, cierpliwości oraz precyzji. Jeśli nie wiesz, jakie klocki dla 4 latka wybrać, poniżej przedstawiamy najbardziej znanych producentów klocków:

 • Banbao
 • Blocki
 • Cobi
 • Lego
 • Dromader
 • Mega bloks
 • Wader 

Zabawki kreatywne

Zabawki kreatywne dla dzieci  to doskonała rozrywka dla 4 latków. Poprzez angażującą zabawę dziecko rozwija wyobraźnię oraz zdolność logicznego myślenia, a także umiejętności manualne. Zabawki kreatywne dla 4 latka pobudzają dziecko do twórczej zabawy działając na wszystkie zmysły. Każdy maluch z chęcią zatraci się w tej fantastycznej rozrywce łączącej w sobie zabawę oraz edukację. Polecamy zabawki kreatywne dla chłopca i dziewczynki w wieku 4 lat:

 • masa plastyczna

Zabawa masą plastyczną, podobnie jak zabawa klockami, rozwija wiele zdolności dziecka, a do tego przeżywa swój wielki powrót. “Własna Ciastkarnia” zestaw magicznej masy plastycznej, pozwoli na przygotowanie najpiękniejszych ciasteczek na świecie

 • piasek kinetyczny 

Piasek który nigdy nie wysycha, nie traci swoich właściwości, nie brudzi i nie klei się do dłoni. Pozwala na stworzenie piaskownicy w domu i zabawę przez wiele godzin.

 • prace ręczne

Paperoni Magiczne Zwierzątka – zestaw składa się z papierowych ruloników, za pomocą których można stworzyć magiczne zwierzątka. 

Qixels Zestaw Uzupełniający Kosmos 500 kostek – magiczne kostki, które łączą się ze sobą za pomocą wody. Wystarczy ułożyć dowolną postać lub rzecz i spryskać wodą, kostki Qixele połączą się i gotowe! Zestaw gwarantuje mnóstwo fantastycznej zabawy. 

 • Zestawy Crayola – Crayola to amerykański producent artykułów dla dzieci. Oferuje między innymi: kredki, markery, flamastry, zestawy kreatywne. 

Zestaw umożliwiający tworzenie błyszczących obrazków. 

Zmywalne farby do malowania palcami

Zestaw do malowania + naklejki zachęcające dziecko do zabawy

Mobilna mata ścieralna do rysowania. Bez problemu dziecko może zabrać ją ze sobą w każde miejsce.

Kartonowy domek Świnki Peppy do samodzielnego złożenia, kolorowania i ozdabiania.

Magiczna tablica, która pozwala na oglądanie swoich prac w 3D, za pomocą specjalnych okularów.

Zabawki muzyczne

Muzyka odgrywa ogromną rolę w rozwoju dziecka. Nie tylko ćwiczy słuch, ale również rozwija wrażliwość już od najmłodszych lat. Zabawki muzyczne dla dzieci to doskonały pomysł na prezent dla malucha, który wykazuje zainteresowania grą na instrumencie czy śpiewaniem. Rozpoznawanie dźwięków, szumów i różnych odgłosów ma pozytywny wpływ na wyobraźnię dziecka oraz twórcze myślenie. Wybierając zabawki muzyczne dla 4 latka wspierasz rozwój malucha oraz dziecięcą wrażliwość artystyczną. Najpopularniejsze muzyczne zabawki to:

 • mikrofon
 • saksofon
 • skrzypce 
 • trąbka 
 • gitara
 • perkusja
 • bębenek
 • cymbałki
 • organy 

Maskotki

Maskotki, pluszaki, przytulanki...uwielbiają je dzieci w każdym wieku. Towarzyszą maluchom podczas zabaw, w czasie snu czy podróży, a ich bliskość daje poczucie bezpieczeństwa. Maskotki dla dzieci to doskonały pomysł na zabawkę zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Pocieszne misie, koniki, przytulanki i maskotki o fantazyjnych kształtach, wykonane z miękkich i miłych w dotyku materiałów wprawią w zachwyt każdego malucha. Jeśli szukasz idealnej maskotki na prezent dla 4 latka, weź pod uwagę następujące pomysły:

Maskotka, której uszy i brzuszek są wykonane ze specjalnego materiału, po którym można pisać dołączonym długopisem. Narysowany wzór świeci w ciemności. 

Maskotka do stylizacji, w zestawie znajduje się grzebień do czesamia pluszaka. 

Przytulanka, piesek z kością.

Zabawki drewniane

Zabawki wykonane z drewna cieszą się rosnącą popularnością i chętnie sięgają po nie osoby, które stawiają na ekologię, naturalne materiały oraz bezpieczeństwo dziecka. Dostępne w naszej ofercie zabawki drewniane dla 4 latka są wykonane z wysokiej jakości materiałów i zaprojektowane z myślą o tym, aby rozwijać kreatywność dziecka. Drewniane zabawki są lekkie, dzięki czemu maluch może wygodnie je przenosić i układać z nich budowle. Szukasz odpowiedniej zabawki drewnianej dla 4 latka? Sprawdź nasze propozycje:

 • zestawy wonderworld 

Drewniane tory do puszczania kulek. Z zestawu można zbudować wiele torów, a także połączyć kilka zestawów w jeden wielki tor.

 • kuchnia – akcesoria kuchenne 

Drewniana pizza ze składnikami, nóż do pizzy oraz tacka – idealny zestaw dla małego kucharza.

Zestaw 5 warzyw, które można przekroić na pół za pomocą drewnianego noża i deski do krojenia. 

 • inne

Zabawka “wbijak” polega na przebiciu kolorowych kulek przez otwory. Kiedy kule wpadną do środka, wybiją łagodną melodię. Drugą funkcją zabawki są cymbałki, na których dziecko może uczyć się “wybijać” pierwsze dźwięki i melodie.

Puzzle

Puzzle to uniwersalna zabawa, którą uwielbiają zarówno dzieci, jak i dorośli. Dla dzieci to doskonały sposób na angażującą zabawę, która buduje pozytywne napięcie w oczekiwaniu na efekt końcowy – piękny, kolorowy obrazek! Puzzle dla 4 latka uczą malucha cierpliwości oraz spostrzegawczości, pomagają również ćwiczyć umiejętności manualne. Wybierając puzzle dla małych dzieci warto kierować się ich zainteresowaniami. Jeśli maluszek ma swoją ulubioną postać z bajki, poszukajmy puzzli właśnie z jej wizerunkiem. W ten sposób dziecko chętnie zainteresuje się układanką, nie mogąc się doczekać ułożenia obrazka. Wybierz puzzle dla czterolatka z naszej oferty:

 • puzzle do 104 elementów

Zestaw zawiera puzzle: 2 obrazki do ułożenia, sceny z Myszką Minnie + grę memory oraz domino. Zestaw zapewni wiele godzin udanej rozrywki. 

 • puzzle 4w1

Zestaw zawiera 4  obrazki o różnych poziomach trudność – świetne rozwiązanie dla rodzeństwa.

 • puzzle 3D

Niesamowite puzzle przestrzenne (3D). Zestaw zawiera 40 elementów, za pomocą których można zbudować katedrę Notre Dame. Puzzle nie wymagają użycia nożyczek lub kleju.

Figurki

Figurki dla dzieci to ciekawe urozmaicenie zabaw zarówno w domu, jak i na dworze czy w podróży. Za pomocą figurek przedstawiających znane postaci z bajek czy zwierzątka dziecko może tworzyć własny świat, wcielać się w różne sytuacje, wymyślać scenariusze czy naśladować rzeczywistość, pobudzając w ten sposób kreatywność i wyobraźnię. Zabawki figurki dla 4 latka są ciekawym pomysłem na prezent urodzinowy, na Dzień Dziecka czy pod choinkę. Polecamy figurki dla dzieci w naszej ofercie:

 • Lalki PinyPon – to kolekcja figurek od firmy “Famosa” – hiszpańskiego producenta atrakcyjnych zabawek. Najpopularniejsze lalki wydane przez tę firmę, to Nnuco-Lalki przeznaczone dla niemowląt oraz PinyPon i Nancy. 

Przedstawiony zestaw to figurka Lalki PinyPon w sportowym wydaniu – na rolkach. Elementy laleczki można rozłożyć i złożyć nową figurkę, rozwija to wyobraźnię oraz zmusza do twórczego myślenia. 

 • Figurki Schleich –  Niemiecka firma “Schleich” to znany i ceniony na całym świecie producent figurek. W ofercie można znaleźć figurki: zwierząt: domowych, prehistorycznych, dzikich, wodnych, a także figurki: rycerzy, elfów i innych postaci bajkowych. 

Ręcznie malowana rodzina kuców

 • Sylvanian Families – kolekcja figurek i zestawów wyprodukowana przez Japońską firmę “Epoch”. Sylvanian Families to piękne, misternie zdobione i dopracowane w każdym szczególe figurki zwierząt, które zamieszkują mistyczną krainę Sylvanię. W kolekcji poza figurkami można znaleźć domki, samochody, elementy wyposażenia domu, sklepy, mini zestawy oraz wiele innych. 

Zestaw Monster University, fantastyczny tor przeszkód dla potworów zmieniających się w kulki. 

Moshi Monster – Leśny domek z figurkami mieszkającymi na drzewie. 

FIGURKI

AGD

Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych w ich codziennych obowiązkach. Pranie, sprzątanie, obsługa różnego rodzaju sprzętów AGD, sprzedawanie w sklepie, naprawa samochodu – to czynności, które dla maluchów są niezwykle ciekawym doświadczeniem. Dlatego, aby zapewnić im bezpieczną zabawę, warto sięgnąć po zabawki AGD dla dzieci, dzięki którym będą one mogły nauczyć się domowych zajęć, które na co dzień wykonują ich rodzice. Jeśli szukasz idealnej zabawki AGD dla 4 latka, przejrzyj nasze propozycje i wybierz coś, co zainteresuje twojego małego domownika:

 • stoisko kuchenne 

Drewniana wyspa kuchenna z lodówką, zlewozmywakiem, okapem kuchennym.

 • kasa sklepowa

Nowoczesna kasa sklepowa, wyposażona w skaner kodów, kalkulator i terminal do kart płatniczych.

 • odkurzacz

Drewniany odkurzacz, który odkurzy 6 elementów dołączonych w zestawie.

 • pralka elektryczna

Zabawkowa pralka, która wydaje dźwięki oraz świeci. 

 • inne:
  • żelazko,
  • toster, 
  • zestaw do grilowania, 
  • kosiarka, 
  • tuba do deserów.

Lalki

Trudno wyobrazić sobie lepiej trafiony prezent dla dziewczynki niż lalka. Dla 4 letniej dziewczynki to nie tylko zabawka, ale i powierniczka pierwszych sekretów oraz najlepsza towarzyszka. Zabawa lalką uczy dzieci odpowiedzialności, a przytulanie jej pomaga rozwijać empatię oraz opiekuńczość. Lalki dla 4 latki to również świetna forma ćwiczenia umiejętności manualnych oraz estetyki poprzez dobór odpowiednich elementów garderoby, a następnie zakładanie ciuszków. Zobacz, jaka lalka dla 4 letniej dziewczynki skradnie serce twojego dziecka:

 • lalka Natalia – to seria interaktywnych lalek, które (w zależności od modelu) potrafią śpiewać, mówić po polsku, chodzić, a także rozpoznawać przedmioty. Jest to popularny rodzaj lalki na polskim rynku, dlatego jest chętnie wybierany przez dzieci i rodziców. 
 • lalka Violetta – to główna bohaterka popularnego serialu “Violetta”. Lala jest pięknie ubrana, a także potrafi śpiewać. Można wybrać model z różnymi dodatkami.
 • lalki SHIBAJUKU – są to lalki inspirowane kulturą japońską, które szybko stały się hitem na naszym rynku. Każda lalka ma duże szklane oczy z rzęsami, posiada indywidualny charakterystyczny strój oraz dodatkowe akcesoria jak np.: spinki do włosów.
 • lalka Amelia – to interaktywna lalka, która (w zależności od modelu) potrafi śpiewać, śmiać się, prosić o smoczek, butelkę, a podczas spania pochrapuje. Lalka uczy troski o dziecko oraz dba o rozwój wrażliwości u dzieci. 
 • lalki Barbie – to chyba najbardziej znane lalki na całym świecie. Produkowane przez amerykańskie przedsiębiorstwo Mattel. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele wersji lalki Barbie np:. “Barbie, tęczowa syrenka”, “Barbie, delfiny z magicznej wyspy”, “Barbie na wrotkach”, “Barbie panna młoda” itp.

Domki dla lalek

Akcesoria dla lalek to doskonały sposób na urozmaicenie codziennej zabawy. Dziewczynki uwielbiają bawić się w dom, a mając swoją ulubioną lalkę, z pewnością chciałyby dla niej stworzyć własny kąt. Drewniane domki dla lalek sprawdzą się w takiej sytuacji idealnie! Kolorowe, wyposażone w małe mebelki będą świetnym dodatkiem do zabawy, pozwalając dziecku odkrywać i uczyć się dorosłego życia. Domek dla lalek z drewna to zabawka nie tylko dla dziewczynek, ale również chłopców, którzy bawiąc się nim uczą się różnego rodzaju obowiązków domowych, jak wynoszenie śmieci, sprzątanie czy naprawianie sprzętów. Podaruj twojemu dziecku domek dla lalek z naszej oferty: 

 • drewniany domek dla lalek

Dwu kondygnacyjny drewniany eco domek z wyposażeniem. Na parterze znajduje się: salon z jadalnią i kuchnią oraz ogródek. Na pierwszym piętrze znajduje się sypialnia, łazienka oraz balkon. Zestaw zawiera także skuter.

 • domek dla lalek z mebelkami

Domek wykonany z wysokiej jakości materiałów, posiada mebelki oraz dwie lalki. 

Wózki dla lalek

Dziewczynki lubią naśladować swoje mamy podczas codziennych czynności, a zabawa lalką jest jedną z tych zabaw, które pozwalają im wcielić się w rolę rodzica. Wózki dla lalek są więc świetnym uzupełnieniem zabawy zarówno w domu, jak i na podwórku czy podczas spaceru. Jeśli interesują cię tanie wózki dla lalek, przejrzyj nasze propozycje. Wśród nich znajdziesz wózek dla lalek głęboki w różnych wersjach kolorystycznych, jak i duży wózek dla lalek w formie popularnej spacerówki. Oto nasze propozycje wózków dla lalek:

 • wózek gondolowy

Wózek posiada daszek, został wykonany z wysokiej jakości materiałów oraz posiada metalową konstrukcję, co zapewnia trwałość zabawki. 

 • wózek spacerowy

Wózek posiada daszek, regulowane oparcie, koszyk na inne zabawki znajdujący się pod siedziskiem oraz skrętne przednie koła. Idealny na prezent dla dziewczynki, która uwielbia spacery. 

 • głęboki i spacerowy z nosidełkiem

Wózek posiada gondolę z uszami służąca do przenoszenia lalki, odpinaną budkę z okienkiem, regulowane oparcie i podnóżek, a także koszyk na akcesoria i torbę na drobiazgi. 

Zabawki do majsterkowania

Zabawki konstrukcyjne dla dzieci to doskonały pomysł na prezent dla chłopców oraz dziewczynek i jednocześnie gwarancja świetnej rozrywki. Jeśli szukasz sposobu na zaabsorbowanie malucha wciągającą zabawą, wybierz zestaw majsterkowicza dla dzieci. Taki rodzaj zabawy pozwala poznać zasady mechaniki czy prawa fizyki, uczy dziecko posługiwania się sprzętem, narzędziami i przyborami warsztatowymi, przysposabiając w ten sposób do zajęć w przyszłości.  Zestaw narzędzi dla dzieci, mały warsztat samochodowy czy inne zabawki konstrukcyjne zachwycą każdego malucha, który uwielbia majsterkowanie.

 • stolik narzędziowy

Stolik, który gwarantuje wiele lat ciekawej i kreatywnej zabawy. W zestawie znajdują się takie narzędzia jak: młotek, śrubokręt, linijka oraz klucz. 

 • warsztat małego majsterkowicza 

Profesjonalny warsztat, który zawiera narzędzie i akcesoria niezbędne w każdym warsztacie. Gwarancja świetnej zabawy. 

 • zestaw mały mechanik 

Propozycja od polskiej firmy Wader. Wózek na kółkach, który zawiera półkę oraz wiaderko na narzędzia i akcesoria niezbędne dla każdego małego mechanika.

Garaże

Zabawę samochodzikami uwielbiają nie tylko chłopcy, ale również dziewczynki. Uatrakcyjnieniem tej formy rozrywki może być specjalna zabawka garaż samochodowy dla dzieci. Wykonana z drewna lub plastiku zabawka parking ucieszy każdego małego miłośnika samochodów. Dostępny w naszej ofercie parking zabawka jest łatwy w montażu, dzięki czemu w każdej chwili dziecko może je wygodnie rozłożyć, a po zabawie schować do pudełka. Zobacz nasze propozycje zabawek w postaci wielopoziomowego parkingu dla samochodów czy garażu wyposażonego w dodatkowe czujniki i zjeżdżalnie.

 • wielopoziomowy parking – garaż 

6 – poziomowy garaż z windą dla autek, stacją benzynową, stanowiskiem diagnostycznym oraz myjnią. Zestaw gwarantuje wiele godzin udanej zabawy. 

 • parking garaż z trasą

3 – poziomowy garaż z 3 metrową trasą. Poza tym zestaw zawiera: windę, myjnię, 2 autka, stację benzynową oraz stanowisko diagnostyczne 

 • garaż policyjny/straż pożarna/szpital/budowa

Garaż policyjny + trasa – utrzymana w “policyjnym kolorze”. W zestawie znajdują się także 3 policyjne autka.  

Pociągi i kolejki

Zabawa kolejką dostarczy mnóstwo radości twojemu dziecku. Pociąg jadący po krętych torach, wydający realistyczne odgłosy to zabawa, która nigdy się nie nudzi. Kolejki zabawki to marzenie każdego małego chłopca i zarazem idealny sposób na zaangażowanie go w fantastyczną zabawę w domu.  Kolejki drewniane są łatwe w montażu oraz obsłudze, zatem każdy maluch bez problemu będzie mógł samodzielnie się bawić. Zastanawiasz się, jaka kolejka dla 4 latka będzie odpowiednia? Przejrzyj nasze propozycje:

 • kolejka

Kolejka express z przejazdem kolejowym. Podczas zabawy kolejka wydaje realistyczne odgłosy pociągów. Tory mogą być ułożone w dowolnej konstrukcji. 

 • lokomotywa 

Interaktywna lokomotywa Mtambo z popularnego animowanego serialu Mtambo to lokomotywa wożąca zwiedzających w ogrodzie zoologicznym. Tory są sprzedawane oddzielnie. 

Pojazdy specjalne

Pojazdy specjalne to fantastyczna zabawa dla każdego małego fana motoryzacji. Zdalnie sterowane koparki, traktory czy radiowozy – które dziecko nie wpadnie w zachwyt, dostając taką zabawkę? Pojazdami z powodzeniem można bawić się zarówno w domu, jak i na podwórku. Zabawka ciężarówka dla 4 latka doskonale odwzorowująca realistyczny pojazd pozwoli dziecku poznać jego budowę oraz podstawowe prawa fizyki wprawiające go w ruch. Szukasz prezentu dla dziecka, które uwielbia maszyny budowlane? Zabawka koparka dla 4 latka będzie idealną propozycją! A może maluch jest miłośnikiem pojazdów służb ratunkowych? Zabawkowy wóz strażacki na pewno trafi w jego gusta. Polecamy zabawki śmieciarki, wywrotki, dźwigi i inne pojazdy specjalne dla 4 latka:

 • straż pożarna
 • dźwig
 • traktor z łyżka
 • wywrotka
 • betoniarka
 • baza lotnicza
 • służby ratunkowe
 • ciężarówka transportowa
 • śmieciarka 

Roboty

Zabawkowe roboty zapewnią doskonałą zabawę połączoną z nauką. Dzięki nim dziecko może poznać mechanikę działania skomplikowanych elementów, a przy tym doskonale się bawić. Robot dla 4 latka to bardziej zaawansowana forma zabawki, która pobudzi kreatywność twojego dziecka i zachęci go do poznawania zasad działania poszczególnych części maszyny. 

Sprawdź nasze propozycje zabawek robotów dla dzieci w wieku 4 lat:

 • transformers

Pojazd to doskonale odwzorowany Chevrolet Corvette Stingray Concept. Samochód posiada wyrzutnię krążków z przodu. 

 • robot knabo strong

Multifunkcyjny robot, sterowany za pomocą pilota. Robot strzela 5 strzałkami za pomocą prawej ręki, lewą ręką, może chwytać różne przedmioty. Zabawka posiada wiele funkcji oraz  gwarantuje wiele godzin rozrywki 

Samochody

W domu czy na podwórku, w przedszkolu czy w podróży – samochodzik to zabawka, która sprawdzi się w każdej sytuacji. Polecana nie tylko chłopcom, ale również dziewczynkom, które interesują się motoryzacją. Samochody dla 4 latka wykonane są z trwałego materiału, większość modeli posiada napęd, dzięki czemu zabawa staje się jeszcze bardziej ekscytująca. W naszej ofercie znajdziesz samochody dla 4 latka zdalnie sterowane oraz bez napędu – to idealny prezent dla każdego chłopca! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *