5 akcesoriów, które ułatwią opiekę nad niemowlakiem

opieka nad niemowlakiem

Opiekowanie się niemowlakiem wcale nie jest proste, zwłaszcza, że takie maluchy potrzebują bardzo dużo uwagi i cały czas chciałyby być blisko rodziców. Można sobie, chociaż w pewnym stopniu, ułatwić ten niełatwy czas różnymi gadżetami dedykowanymi małym dzieciom.

Zobacz, w jakie akcesoria warto się zaopatrzyć, by ułatwić sobie opiekę nad niemowlakiem.

1.Bujaczek leżaczek

Ciągłe noszenie na rękach może być uciążliwe nie tylko dla rodziców, ale również dla niemowląt, ponieważ nie mają możliwości by się wyprostować
i porozciągać. Warto więc zaopatrzyć się w bujaczek leżaczek, w którym maluch będzie mógł wygodnie i bezpiecznie wypoczywać. Takie leżaczki przystosowane dla najmłodszych dzieci wyposażone są w pasy, dzięki którym zabezpieczają dziecko przed wypadnięciem podczas zabawy.

Leżaczek bujaczek to nie tylko wygodny fotelik dla dziecka, ale również kołyska, która pozwoli uspokoić nawet największego uparciuszka. Niemowlęta bardzo lubią być kołysane i wpływa to również bardzo korzystnie na ich rozwój. Taki gadżet może więc zastąpić chociaż na chwilę ramiona rodziców i odciążyć ich kręgosłupy.

2. Mata edukacyjna

Jednym z najbezpieczniejszych miejsc, gdzie można położyć niemowlaka jest podłoga, oczywiście jeśli nie znajdują się tam żadne niebezpieczne przedmioty. Żeby jednak maluchowi nie nudziło się leżenie na kocyku, można zastąpić go ciekawą, pełną kolorów, światełek i rozmaitych zabawek matą edukacyjną. Taka mata zainteresuje już 3 miesięcznego malucha i zajmie jego uwagę na dłuższą chwilę.

Dzieci słyszą dźwięki już w brzuchu mamy, dlatego ciekawi je każdy nowy odgłos. Maty edukacyjne dla niemowląt wyposażone są w różnego rodzaju gadżety, które piszczą, grają różne melodie, szeleszczą lub na przykład naśladują dźwięki przyrody, szumu strumyka lub głosy zwierząt.

Już 6 miesięczny maluch będzie mógł w pełni korzystać z wszystkich zalety maty edukacyjnej i oprócz dźwięków, intensywnych barw i kolorowych światełek, zainteresuje się również zwisającymi zabawkami, lusterkami
i wykorzysta całą powierzchnię maty pełzając od jednej zabawki do drugiej.

3. Krzesełko do karmienia

Również podczas posiłków przyda się pomoc. Karmienie dziecka na rękach nie jest wygodne, zwłaszcza, że 6 miesięczny maluch potrafi już siedzieć i chętnie przyjmuje taką pozycję. Tutaj idealnie sprawdzi się krzesełko do karmienia, dzięki któremu dziecko będzie mogło jeść w wygodnej pozycji. Korzystanie z krzesełka do karmienia to również pierwszy krok do samodzielnego jedzenia.

4. Chodziki, pchacze

7 miesięczne dziecko podejmuje już pierwsze próby samodzielnego wstawania. To dobry czas, by zaopatrzyć się w chodzik który pozwoli maluchowi utrzymać równowagę i zachęcić go do stawiania pierwszych kroczków. Chodziki są bardzo stabilne i bezpieczne, dlatego nie musisz się obawiać, że twoje dziecko przewróci się podczas chodzenia. 

Bardzo pomocny przy stawianiu pierwszych kroczków może okazać się również pchacz, czyli zabawka wyposażona w kółeczka i rączkę. Może on wyglądać jak wózek dla lalek, samochodzik lub ulubione zwierzątko, wybór jest bardzo szeroki, więc na pewno uda ci się znaleźć taki, który spodoba się twojemu dziecku. Większość pchaczy wyposażona jest w różnego rodzaju zabawki, które rozwijają manualne zdolności dziecka, a dodatkowo wydają różne dźwięki i zwracają uwagę światełkami. To idealna pomoc przy stawianiu pierwszych kroczków, a dodatkowo świetna zabawka, która na pewno urozmaici czas twojemu dziecku.

5. Kojec lub łóżeczko turystyczne

Każdy rodzic wie, że gdy dziecko zaczyna raczkować, czasem trudno za nim nadążyć, a tym bardziej zająć się innymi czynnościami, jak ugotowanie obiadu, sprzątanie, pranie czy prasowanie. Rozwiązaniem może być zapewnienie dziecku bezpiecznej przestrzeni do zabawy na przykład w łóżeczku turystycznym lub kojcu. Lekkie i łatwe do rozłożenia łóżeczko można w każdej chwili przenieść i rozłożyć w miejscu, w którym musisz coś zrobić. Maluch
w tym czasie jest bezpieczny i ma miejsce do zabawy. Kolej dla dzieci może pomóc ci w wykonaniu wielu czynności w domu, a twój maluch może w tym czasie bawić się i masz pewność, że nic mu nie grozi.

Opieka nad małym dzieckiem nie jest łatwa i wymaga wiele uwagi oraz poświęcenia całego swojego czasu, dlatego warto pomagać sobie każdym możliwym sposobem. Korzystając z akcesoriów dla niemowląt można bardzo ułatwić sobie opiekę nad maluchem i znaleźć czas na inne obowiązki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *