Kompletujemy wyprawkę do szkoły

wyprawka do szkoły

Wakacje, chociaż trwają aż dwa miesiące, to jednak mijają szybko
i nim się obejrzysz, to już rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Warto więc wcześniej przygotować się do nauki i skompletować wyprawkę szkolną.

Zobacz, co powinno się znaleźć w szkolnej wyprawce twojego dziecka.

Wyprawka pierwszoklasisty

Większość dzieci bardzo emocjonalnie podchodzi do pójścia do szkoły po raz pierwszy. Niejeden pierwszoklasista obawia się nowego miejsca, nauczycieli, nowych obowiązków… Możesz pomóc swojemu dziecku
w pokonaniu tego strachu i zachęcić go do szkoły kompletując wspólnie wyprawkę.

Pozwól dziecku samodzielnie wybrać kolor tornistra i worka na zmienne obuwie. Możesz zaproponować mu artykuły szkolne, jak zeszyty, ołówki czy pióro z bohaterem ulubionej bajki lub komiksu. Każdy pierwszoklasista na pewno ucieszy się z wyprawki z ulubioną postacią i chętniej pomaszeruje zdobywać wiedzę.

Solidny tornister

Kompletując wyprawkę należy zwrócić szczególną uwagę na wybór tornistra Powinien być on nie tylko ładny ale również praktyczny i dobrze wykonany. Zwłaszcza kupując tornister dla pierwszoklasisty warto sprawdzić czy posiada on odpowiednie usztywnienie i solidne szelki. Już od pierwszej klasy dzieci muszą dźwigać w swoich tornistrach nie małe ciężary. Książki, zeszyty, piórnik, strój na wf, drugie śniadanie… wszystko jest niezbędne do nauki, dlatego wybierz tornister, który nie będzie dodatkowo obciążał kręgosłupa twojego dziecka.

Podręczniki i zeszyty

Podstawowym elementem wyprawki są zeszyty. Pierwszoklasiści oprócz tradycyjnych zeszytów w kratkę, powinni zaopatrzyć się również w zeszyty
z wąskimi liniami, ponieważ będą one niezbędne do nauki pisania. Dla uczniów szkoły podstawowej lepiej kupić zeszyty maksymalnie 32 kartkowe, by nie obciążać zbytnio i tak ciężkich już dziecięcych tornistrów. 

Starsze dzieci, które dobrze radzą sobie z pisaniem mogą wybrać już zeszyty z szerokimi liniami, które z reguły posiadają więcej kartek, najczęściej 60. Nie można zapomnieć również o zeszycie z czystymi kartkami, który przyda się na lekcję geometrii.

Lista potrzebnych podręczników i zeszytów ćwiczeń najczęściej podawana jest zaraz na początku roku szkolnego, dlatego z tym wydatkiem należy poczekać.

Co powinno znaleźć się w piórniku szkolnym

Zarówno piórnik dla dziewczynki, jak i dla chłopca powinien być nie tylko ładny i kolorowy, ale również solidnie wykonany i zawierać wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria do pisania. 

Wyposażenie szkolnego piórnika wbrew pozorom wcale nie jest takie proste, ponieważ lista rzeczy, które powinny się w nim znaleźć jest bardzo długa. Począwszy od przyrządów do pisania, jak pióra, ołówki, długopisy, kredki czy mazaki, powinieneś pamiętać o gumce, ostrzałce, cyrklu czy linijce. 

Warto wybrać rozkładany piórnik, który posiada dużo miejsca na te akcesoria i wszystko będzie można w nim poukładać w specjalnych przegródkach. Dzięki temu dziecko zachowa porządek w piórniku i będzie mogło bez problemu wszystko znaleźć.

Akcesoria na lekcję plastyki

Jednym z przedmiotów szkolnych jest plastyka, dlatego kompletując szkolną wyprawkę warto uwzględnić kilka rzeczy, które będą potrzebne na te zajęcia. Na pewno przydadzą się farby plakatowe i pędzle, najlepiej różnych grubości, plastelina oraz blok techniczny i rysunkowy, a także kolorowy papier
i klej do papieru. Rozwijanie zdolności manualnych i talentów plastycznych jest bardzo ważne, dlatego należy dobrze przygotować się na zajęcia plastyki
i techniki.

Niezbędna garderoba

W skład wyprawki szkolnej wchodzą również niezbędne ubrania
i obuwie. Chodzi tutaj głównie o strój na lekcję wychowania fizycznego, czyli wygodne, krótkie spodenki i biała bawełniana koszulka z krótkim rękawem. Oczywiście nie można zapomnieć również o odpowiednim obuwiu zmiennym. Na wf potrzebne są tenisówki lub adidasy z białą podeszwą, która nie będzie zostawiała śladów na podłodze sali gimnastycznej. Przyda się również worek na obuwie zmienne, o czym także należy pamiętać przy kompletowaniu wyprawki.

Solidne przygotowanie wyprawki szkolnej wymaga czasu, dlatego warto zająć się tym już podczas wakacji. Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę, wrzesień zbliża się wielkimi krokami, więc już dziś zrób listę najpotrzebniejszych rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *